Asmeninė Faberlic konsultanto svetainė | Oficiali Faberlic Konsultantų sveitainė www.faberlic.com
girl
Asmeninė Faberlic konsultanto svetainė | Oficiali Faberlic Konsultantų sveitainė www.faberlic.com

KOSMETOLOGIJOS PAGRINDAS – ODOS SANDARA

Oda sudaryta iš 3 sluoksnių:

1- epidermio

2- dermos (būtent oda)

3- hipodermos (poodinis riebalinis audinys).

1. Kas yra viršutinis sluoksnis – epidermis?

Būtent šį sluoksnį vadina užuomazga, todėl kad jo apatiniame – bazaliniame – sluoksnyje nuolat gimsta ląstelės; jos dalijasi, bręsta, kyla į paviršių ir miršta. Atitarnavusios savo laiką, ląstelės odos paviršiuje formuoja raginį sluoksnį, kuris yra pagrindinė odos apsauga. Po to mirusios ląstelės atsisluoksniuoja. Epidermis – pastoviai atsinaujinantis odos sluoksnis. Į mirusių ląstelių vietą ateina naujos.

Epidermis: a) Raginis sluoksnis b) Užuomazga (bazalinis sluoksnis; motinystės ląsta)

Kad mirusių ląstelių pašalinimo procesas vyktų efektyviau, naudojamos giliojo valymo priemonės: šveitikliai, kaukės (tai labai svarbu brandžiai odai, kurios ląstelių pasikeitimas vyksta jau ne taip greitai, kaip jaunos odos).

Odos paviršius yra padengtas specialia apsaugine plėvele, vadinama apsaugine rūgštine mantija. Ją sudaro odos riebalų ir prakaito mišinys, organinės rūgštys (pieno, karboninė ir kt.), baltymai ir amino rūgštys, riebiosios rūgštys, mikroelementai ir kt., kurie pasirūpina pastovia odos rūgštine-šarmine pusiausvyra. O rūgštine ji vadinama todėl, kad turi rūgščią cheminę terpę – sveikos odos rūgštingumo rodiklis (pH) varijuoja 5,5-6,0 ribose (neutrali pH reikšmė lygi 7,0 - vandens).

Pagrindinė apsauginės rūgštinės mantijos funkcija – odos apsauga nuo bakterijų įsiskverbimo ir aplinkos agresyvaus poveikio. Pagal pH reikšmę galima įvertinti nukrypimo nuo normos lygį. Epidermio apsauginė mantija yra labai lengvai pažeidžiama. Ją lengva pažeisti naudojant agresyvias šarmines prausimosi priemones (pvz., įprastinį muilą pH 10-12), priemones su dideliu kiekiu spirito ir kt.

Rūgštinė terpė (5.5), pH rūgštinis. Šarminė terpė (virš 7), pH neutralus.

Faberlic asortimente nėra tokių agresyvių priemonių. Visos valymo priemonės – pienelis, putos, geliai (pH 8-8,5) – saugiai ir švelniai valo odą.

Epidermyje nėra kraujagyslių, todėl visą maitinimą ląstelės gauna būtent per odos (dermos) kraujagysles.

2. Būtent oda, arba derma – tai kitas, vidurinysis odos sluoksnis. Jame išsidėstę kolageno ir elastino skaidulos, kurios ir atsakingos už odos elastingumą bei stangrumą, t.y. sudaro odos karkasą. Tankus kolageno skaidulų tinklas yra griežtai sureguliuotas ir išsidėstęs taip, kad sudaro odos mažiausio tempimo linijas. Mes jas vadiname masažinėmis, nes šiomis linijomis rekomenduojama tepti kremą, kad neištempti odos.

Dermoje yra savas kraujo aprūpinimo šaltinis – kraujagyslių tinklas. Už drėgmės išsaugojimą atsako speciali gelinė masė – matrica. Vanduo laikosi tarpaudininiame skystyje ir sulaikomas dermoje hialurono rūgštimi. Būtent jos dėka aprūpinamas odos tempimas, arba turgonas.

Derma: a) Kolageno, elastino skaidulos b) Matrica – gelinė masė c) Kraujagyslių tinklas

Normalus vandens balansas yra labai svarbus odos išoriniam vaizdui. Esant drėgmės trūkumui, oda praranda stangrumą ir raukšlėjasi kaip keptas obuolys.

Šiuolaikinių kosmetikos priemonių pagrindinė užduotis – ne tik intensyvus išorinis odos drėkinimas, bet ir dermos sugebėjimo išsaugoti vandenį didėjimas. Tam padeda ne tik specialios procedūros (masažas, kontrastinės vonios), bet ir stimuliuojantys kremai, kaukės, serumai, kurie pagerina odos maitinimą ir aktyvizuoja apykaitos procesus. Būtent tokias savybes turi daugelis ingredientų, įeinančių į Faberlic kosmetinių priemonių sudėtį.

3. Poodinis riebalinis audinys, arba hipoderma. Šis sluoksnis daugeliui moterų suteikia nemažai triūso ir rūpesčių. Jis sudarytas iš riebalinių ląstelių, kurios užpildytos riebaliniais lašeliais ir jungiamuoju audiniu. Hipodermos storis skirtingose kūno vietose yra nevienodas. Būtent hipodermoje atidedamos riebalų atsargos, formuojasi celiulitas (moteriškas nemalonumas; pas vyrus sutinkama retai). Tokios neteisybės pagrindinė priežastis – poodinio riebalinio audinio struktūra. Moterų riebalinės dalelės yra stambesnės nei vyrų. Tonuso susilpnėjimas, sąstingio reiškiniai kraujo ir limfos cirkuliacijoje, nelygus poodinių riebalų nusėdimas, ir rezultatas – celiulitas.

Dermoje ir hipodermyje išsidėstę riebalinės ir prakaito liaukos, plaukų folikulai,stambios kraujagyslės ir limfagyslės. Nežiūrint į tai, kad poodinis riebalinis audinys yra strateginės, energinės atsargos, kartais šios atsargos viršija protingas ribas. Šio sluoksnio tvarkos palaikymui ir kūno formų optimaliam palaikymui visumoje, yra specialios procedūros: dieta, fiziniai krūviai, masažas, kosmetinės priemonės, pagerinančios kraujo ir limfos cirkuliaciją, stiprinančios sausgyslių sieneles bei odos tonusą ir t.t. Faberlic tam siūlo specialias kūno priežiūros priemones: anticeliulitinius ir liftingo preparatus.

Hipoderma: a) Riebalinės ląstelės b) Stambios kraujagyslės c) Plaukų folikulai d) Riebalinės ir prakaito liaukos

Ir taip, oda – tai gyvas ir labai sudėtingas organizmas, kuris gyvena pagal savo įstatymus. Jauna, sveika, graži oda – tai darnus ir tikslus visų mechanizmų darbas. Tačiau sutrikus net pačiam jų mažiausiam, kyla juntamos ir matomos problemos. Pvz., jei odai trūksta deguonies, kas su ja vyksta? Pastarųjų metų tyrimai parodė: su amžiumi mažėjant deguonies koncentracijai odoje, sulėtėja ir visi apykaitos procesai, mažiau efektyvūs tampa fermentai, atsiranda sausgyslių sklerozė ir t.t. Kaip tai dažnai būna organizme, vienas paskui save tempia kitą ir, iš esmės, deguonies koncentracijos sumažėjimas veda prie odos senėjimo procesų.

ODOS TIPŲ KLASIFIKACIJA. ODOS BŪKLĖ

Apie odos sudėtį mes jau žinome. Tačiau yra dar viena sėkmingos konsultacijos ir pardavimo sudedamoji dalis. Tai odos tipų klasifikacijos žinojimas, jos būklės nustatymas. 50 proc. kosmetikos efektyvumo – tai teisingai, pagal odos tipą parinktas kremas. Dar 50 proc. – tai būtina jos būklės ir amžiaus pakitimų kontrolė.

Prisiminkite, kad klientas turi gauti rezultatą ir pasitenkinimą nuo įsigytų priemonių. Jis laukia, kad būtent jūs padarysite jo odą prižiūrėta, sveika ir gražia.

Kokius odos tipus jūs žinote? Ar žinote koks jūsų odos tipas? Ar jūs pats nustatėte savo odos tipą, ar jums padėjo kosmetologai?

Šiandien mes išmoksime nustatyti odos tipą, kalbant profesionalia kalba – vizualiai diagnozuoti odą.

O ką šiuo atveju mano kosmetologai? Šiuolaikinė kosmetologija nelabai mėgsta skirstyti odą į vieną ar kitą tipą. Ji labiau linkusi kalbėti apie jos aktualią būklę, argumentuodama tuo, kad bet kokia oda skirtingais gyvenimo momentais „elgiasi“ skirtingai. Ir rolę čia vaidina ne tik amžius. Odos būklė gali keistis priklausomai nuo to, kaip skaisčiai šiandien šviečia saulė, kaip gerai išsimiegojome, kiek chloruotas buvo vanduo, kuriuo prausėmės. Odos būklę gali įtakoti netgi mūsų vakarykštės vakarienės meniu. Žiemą riebi oda pradeda išreikšti žymius sausos odos požymius: pleiskanoja, tampa sudirgusi ir kt. Sausa gi oda vasarą „staiga“ elgiasi kaip riebi: blizga ir pasidengia spuogeliais.

Yra priimta odos tipų klasifikacija, ir dažniausiai mes remiamės jos charakteristikomis. Kodėl? Pirmiausia, kiekvienu atveju vienos ar kitos charakteristikos vis tiktai dominuoja. Antra, tokia klasifikacija paprasčiausiai patogi ir kosmetologams, ir kosmetikos gamintojams, ir vartotojams.

Normali sausa oda charakterizuojama lygiu, matiniu paviršiumi; neblizga, turi smulkias, beveik nepastebimas poras, odos drėgnumo lygis labai žemas, silpnas aprūpinimas krauju.

Dažniausiai tokia oda jaučia diskomfortą ir tempimą nusiprausus. Ji blogai pakelia stiprius temperatūros svyravimus ir klimato pakitimus, todėl dažniausiai atsiranda sudirgimo ir pleiskanojimo vietų skruostų bei kaktos srityje. Raukšlelės aplink akis atsiranda pirmosios. Šio tipo odos elastingumo sumažėjimas ir senėjimo procesas vyksta greičiau ir pastebimiau nei kitų odos tipų.

Tokia oda reikalauja švelnios priežiūros, todėl neverta susižavėti gilaus valymo priemonėmis, pakanka jas naudoti vieną kartą per savaitę. Sausai odai būtinai reikalingas papildomas drėkinimas (ir drėgmę odoje išlaikančios priemonės, ir padedančios ją pristatyti), aktyvus maitinimas. Reikia stengtis saugoti odą nuo saulės ir sauso oro. Sausos odos būklę pagerinti gali maisto papildai su lecitinu, pusiau prisotintomis riebiosiomis rūgštimis, vitaminais.

Normali riebi oda yra gana paplitęs odos tipas. Charakterizuojama blizgančiu paviršiumi, išsiplėtusiomis poromis, vidutiniu arba aukštu drėgnumo ir kraujo aprūpinimo lygiu. Tokia oda atrodo stora, grubi, su pilkšvoku atspalviu. Dažnai būna užsikimšę poros ir lengvas uždegiminis procesas – neteisingos arba nepakankamai rūpestingos priežiūros pasekmė. Jei uždegimai būna dažnai, oda tampa riebia problemine ir reikalauja aktyvios kovos su uždegiminiais procesais.

Ši oda atsparesnė aplinkos poveikiui, ilgiau išsaugo lygumą ir elastingumą, vėliau sensta. Reikia stengtis nenaudoti spiritinių preparatų, nesiprausti karštu vandeniu. Naudoti apsaugos nuo saulės priemones. Giluminis valymas būtinas du kartus per savaitę.

Odai būtinos matinės, naikinančios riebų blizgesį, mažinančios riebalinių liaukų jautrumą, priešuždegiminės, o taip pat drėkinančios, specialiai subalansuoto maitinimo priemonės.

Normali mišri oda sutinkama dažniausiai. Ji savyje suderina aukščiau minėtų odos tipų požymius. Oda lygi, tačiau nusiprausus atsiranda nežymus diskomforto jausmas, tempimas. Gali atsirasti pleiskanojimo vietų skruostų srityje, tačiau oda greitai adaptuojasi prie klimato pasikeitimo. Vakarėjant atsiranda riebus blizgesys kaktos, nosies, smakro srityje (T-zona). Akių ir skruostų sritis – sausa. Pagal drėgnumo ir kraujo aprūpinimo lygį ji panaši į normaliai riebią odą, bet pagal jautrumą – į sausą.

Tokios odos priežiūra yra sudėtingesnė. Tačiau tai nereiškia, kad vienu momentu ant jos reikia tepti kelias skirtingas priemones. Mišri oda gali būti labiau linkusi į riebią arba į sausą odos charakteristiką. Priklausomai nuo to ir parenkamos priemonės. Gilųjį valymą galima atlikti 1-2 kartus per savaitę.

Specialios priemonės normalizuoja riebalinių liaukų veiklą, nesausina, suminkština sausas odos vietas, drėkina ir išlygina veido spalvą.

Normali oda – lygi, elastinga, barchatinė, be pleiskanojimo ir išsiplėtusių porų požymių, lygios spalvos. Gaila, kad aprašytas paveikslas – tai retai sutinkama idilija. Tokios laimės turėtojų, deja, yra labai mažai.

Normali oda – tai vertybė, jei ja tinkamai rūpinamasi. Ji nereikalauja sudėtingų procedūrų, pakanka gerai ją valyti, drėkinti ir saugoti nuo ardančio aplinkos poveikio.

Tai tas retas atvejis, kai trūkumų praktiškai nėra. Tačiau amžinos laimės, kaip žinoma, nėra. Todėl netgi idealiausia oda su amžiumi keičiasi ne į gerąją pusę. Jaunystėje normali oda su laiku tampa sausesnė ir reikalauja jau visai kitos priežiūros programos nei anksčiau. Apie tai reikėtų prisiminti, kai amžius artėja prie 30, ir atsiranda pirmieji odos vytimo požymiai.

Ypatingai sunku išsaugoti normalią odą gyvenant dideliame mieste, kur ekologija, beprotiškas gyvenimo ritmas ir nesubalansuotas maitinimas atsispindi žmogaus išorei ir sveikatai toli gražu ne geriausiu būdu.

Normalios odos preižiūroje svarbiausias devizas „Nepakenkti!“

Ypatinga odos būklė – tai tokia būklė, kai normali, sausa, riebi oda keičiasi veikiant įvairiems faktoriams.

Kokie faktoriai gali įtakoti odą? Jų pakankamai daug: įvairios organizmo ligos, hormoninės būklės pakitimai, maitinimo režimo pažeidimai, amžiaus pakitimai, aplinkos poveikis. Netgi emocinė būklė gali pakeisti išorinę odos išvaizdą ir, žinoma, neteisinga, nereguliari priežiūra.

Kaip suprantama „ypatinga odos būklė“? Ypatingai jautri oda, padidėjęs riebumas, uždegiminiai procesai, senėjimas (odos vytimas).

Jautri oda (sausa, riebi, mišri) – tai ne tipas, o būklė, kurią oda įgavo veikiant įvairiems faktoriams, kaip vidiniams, taip ir išoriniams (antibiotikų, hormoninių preparatų vartojimas, rūkymas ir alkoholis, neteisingai parinktos kosmetikos priemonės ir t.t.). Tokia oda yra pažeidžiama ir linkusi sudirgti, jos žemas atsparumas išorės dirgikliams.

Jeigu jūsų klientas turi kokių nors žemiau išvardintų simptomų, vadinasi, jo oda yra jautri, ir jam reikalinga jūsų pagalba:

- Diskomforto jausmas ir paraudimas po kontakto su vandeniu.

- Dažnas odos paraudimas ir pleiskanojimas pavartojus kosmetiką, tame tarpe ir dekoratyvinę.

- Odos perštėjimas ir išbėrimas po kontakto su skalbimo milteliais ir kitomis buitinėmis plovimo priemonėmis.

- Padidėjęs jautrumas saulės poveikiui.

- Padidėjęs jautrumas šalčiui ir šaltam vėjui.

- Sausgyslių labilumas (jaudrumas, jautrumas), sausgyslių tonuso pažeidimas – dėl oro temperatūros pakilimo, karšto maisto vartojimo.

- Polinkis į kuperozę (kraujagyslių žvaigždutės).

- Dažnas niežulys ir pleiskanojimas be akivaizdžios priežasties, raudonos dėmės ir sudirgimo vietos.

- Sudirgimo atsiradimas pasikeitus klimatui, vandeniui; reakcija į staigų temperatūros kritimą.

Tokiai odai sukurtos specialios priemonės, kurios atsako į visus jos poreikius. Pakuotėje, recepte į tai specialiai akcentuojamas dėmesys. Jautrios odos priežiūros strategija – saugoti, minkštinti, drėkinti. Švelni ir atsargi priežiūra – štai kas būtina tokiai odai.

Vytimas – dar viena ypatinga odos būklė. Kaip nebūtų liūdna, tačiau anksčiau ar vėliau oda vysta, arba, kalbant švelniau, tampa brandžia. Visiškai neverta liūdėti dėl to. Reikia paprasčiausiai rūpintis ir prižiūrėti kiekvieną raukšlelę, o geriausias rūpestis – tai profilaktika. Priešlaikinio odos senėjimo profilaktika – štai ta pagrindinė kryptis, kurioje šiandien dirba įvairių sričių specialistai.

Vysta ir sausa, ir riebi, ir mišri oda. Kokie senėjimo požymiai?

- Raukšlės (smulkios ir stambios).

- Elastingumo ir stangrumo sumažėjimas (suglebusi, sudribusi oda).

- Sausumas, diskomfortas (išsausėjimas).

- Pleiskanojimas.

- Veido ovalo pakitimas („nutekėjimas“ – senėjimas pagal deformacijos tipą).

- Nelygi odos spalva.

- Kraujagyslių žvaigždutės.

Ką daryti, kad sustabdyti priešlaikinio senėjimo procesą?

- Nesusižavėti saulės įdegiu, ypatingai sulaukus 35 metų.

- Nepamiršti naudoti maisto papildus su antioksidantais ir nepakeičiamomis riebiosiomis rūgštimis.

- Kolorijų vartojimo sumažinimas, ypatingai saldaus.

- Nepamirškite fizinio krūvio.

- Būtinai naudokite liftingo priemones, kosmetiką su vitaminais, antioksidantais, aktyviais komponentais, kurie reguliuoja deguonies, drėgmės, maitinamųjų medžiagų kiekį.

Ir, žinoma, daugiau teigiamų emocijų, optimizmo, aktyvaus gyvenimo, įdomaus darbo. Prisiminkite, kad tingus protas sensta greičiau. Dėmesys sau ir savo išorei padės išlikti jaunu.

SUSISIEKITE


Ukmergės Žinios
Skype Me™!